KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14957222
*
nr 1495 7222
Uno Svensson
(1929-2012), Sverige
Oljemålning, Komposition. Signerad, daterad -72. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 133x100 cm
Kondition: skadad duk
Uno Svensson, svensk målare och grafiker född 1929, död 2012.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 10 oktober 2022
kl 19:18:07
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
8/10 13:15:35
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Uno Svensson
Uno Svensson, svensk målare och grafiker född 1929, död 2012.
Läs mer om Uno Svensson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: komposition olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige uno svensson
-
1015 Oljemålning
+ bok, Hugo Zuhr (1895-1971), Sverige. Fiskebod, M..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 20:51
-
5013 Oljemålning
1800-tal, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 18:17
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 20:11
-
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 18:04
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 19:50
-
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 19:41
*
Uno Svensson
Kondition: skadad duk
Uno Svensson, svensk målare och grafiker född 1929, död 2012.
Läs mer om Uno Svensson
nr 1495 7222
Uno Svensson
(1929-2012), Sverige
Oljemålning, Komposition. Signerad, daterad -72. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 133x100 cm
Kondition: skadad duk
Uno Svensson, svensk målare och grafiker född 1929, död 2012.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 10 oktober 2022 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
8/10 13:15:35 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Uno Svensson
Uno Svensson, svensk mÃ¥lare och grafiker född 1929, död 2012.Läs mer om Uno Svensson
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: komposition olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige uno svensson
-
1015 Oljemålning
+ bok, Hugo Zuhr (1895-1971), Sverige. Fiskebod, M..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 20:51 -
5013 Oljemålning
1800-tal, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 18:17 -
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 20:11
-
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 18:04 -
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 19:50 -
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
imorgon
29 april kl 19:41